Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

[Tutorial] Jak przenieść forum z serwisu fora.pl

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cypeczek
Prawa ręka mafii
Prawa ręka mafii



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 390
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 3/5
Skąd: TL
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 18:44, 07 Lut 2010    Temat postu: [Tutorial] Jak przenieść forum z serwisu fora.pl

Był temat o własnej domenie, to ja napiszę jak przenieść forum z fora.pl. Zauważyłem że wiele osób nie robi tego z pomwodu jakiś obaw. Naprawdę jest to bajecznie prosta operacja i nie ma w niej nic trudnego. A więc zaczynamy. Oto lista czynnosci, które musimy wykonać aby przenieść nasze forum.

    1. Piszemy wiadomość do pewnej osoby, (szczegóły na PW, bo nie wiem czy mogę podać dane) umawiacie się na konkretny termin i robicie wycenę. Kosz przenosin mojego forum wyniósł 30zł więc to nie majątek raczej. Dokonujecie przelewu i odbieracie plik z bazą danych waszego forum.

    2. Rejestrujecie domenę dla swojego forum. Jest wiele stron, które to umozliwiają, ale polecam mimo wszystko te najbadziej znane:

    * [link widoczny dla zalogowanych]
    * [link widoczny dla zalogowanych]

    Uwaga! Ważne aby dobrze ocenić koszty. To że domena kosztuje za rok pierwszy 0zł, to nie znaczy że tak będzie zawsze. Zwykle koszt przedłużenia, zależnie od dostawcy i domenyto ok 80zł.

    3. Zakładamy konto hostingowe u dostawcy, lub szukamy sponsora na serwer. Znane i dość bezpieczne serwisy, które obsłużą różne typu for to:

    * [link widoczny dla zalogowanych]
    * [link widoczny dla zalogowanych]
    * [link widoczny dla zalogowanych]
    * [link widoczny dla zalogowanych]

    Wybieramy opcje cenową i jakościową dopasowaną do potrzeb naszego forum.
    Uwaga! Jeżeli decydujemy się na inny hosting niż podane, warto zwrócić uwagę na to aby miał bazy danych MySQL z dostępem przez phpmyadmina, obsługę PHP 5, obsługę XML, GZIP, podpinanie własnych domen i jakąś pomoc techniczną.

    4. Dostajemy od osoby, która to forum nam przeniosła (szczegóły u mnie na PW) plik instalacyjny z forum phpBB2. Wrzucamy go na serwer. Wgrywamy bazę danych otrzymaną od niego, edytujemy jeden plik i jedną tabelę w bazie danych i mamy gotowe forum. Dodam, że otzrymujemy pełny support od niego do samego ukonczenia wgrywania danych forum.

    5. Podpinamy nasza domenę pod serwer. Szczegóły u dostawców.

    6. Konwertujemy na wybrany silnik forum lub zostajemy przy phpBB2 (nie polecam). Mamy no wybory: phpBB, phpBB2 by Przemo, phpBB3, SMF, i niedługo phpBB3 by Przemo. Najłatwiejszy w instalacji Przemo i phpBB inne trzeba skonwertować bazy danych, co też nie jest trudne. Polecam phpBB3 mam u siebie na forum. ([link widoczny dla zalogowanych] - jakbyście chcieli ocenić)

    7. Wgrywamy dostępne modyfikacje które nas interesuja i których brakuje na fora.pl.

    8. Cieszymy się wpełni funkcjonalnym forum nad którym mamy pełna kontrole i które daje mnóstwo frajdy bez wyskakujacych okienek czy licznych błędów.

    9. W podziekowaniu odwiedzamy Forum Prawdziwych Mężczyzn, [link widoczny dla zalogowanych], rejestrujemy się i piszemy kilka postów jako wynagrodzenie dla autora poradnika, oraz klikamy pomógł przy tym poscie.


W tym miejscu chciałbym zachecic wszystkich do poczyniania króków w przenoszeniu swoich for, jak równiez przeprosić administrację serwisu fora.pl za ten tutorial, który zapewne sprawi, że stracicie kilku użytkowników. Jednak to wasza wina nie moja. Adios. Razz

Na wszystkie pytania i problemy dotyczące przenoszenia forum będę odpowiadał [link widoczny dla zalogowanych]. Na tym forum nie będę prowadził żadnego supportu dotyczącego przenosin forum.

Zapraszam na Forum Prawdziwych Mężczyzn - [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 2 razy

Ostatnio zmieniony przez cypeczek dnia Nie 19:01, 07 Lut 2010, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gibon
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 20:00, 07 Lut 2010    Temat postu:

Rzeczywiście bajecznie proste, zwłaszcza dla osoby zielonej w temacie Razz
Co do kosztów, to jak ktoś ma forum z 4-5 cyfrową ilością postów i 3-4cyfrową ilością użytkowników to wychodzi całkiem duża suma.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cypeczek
Prawa ręka mafii
Prawa ręka mafii



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 390
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 3/5
Skąd: TL
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:35, 09 Lut 2010    Temat postu:

Nie ma rozwizań doskonałych. Dla zielonych w temacie polecam phpBB2 by Przemo ze wzgledu na ich support. Dla dużych for, no coż wyłożycie pieniadze raz i potem forum jest wasze na własność i to wy czerpiecie zyski z reklam. Prędzej czy później się zwróci.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gibon
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:36, 09 Lut 2010    Temat postu:

Nie no spoko. Każda okazja żeby się z tego szamba wydostać jest warta uwagi.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
berdi
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:10, 01 Lis 2010    Temat postu:

Witam Wszystkich. Chciałabym przenieśc swoje forum z fora.pl na swój prywatny serwer. Nie znam się na tym zupełnie, czy ktoś mógłby dla mnie zrobic to wszystko za opłatą? Szczegóły na pw. Z góry dzięki!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 21:18, 01 Lis 2010    Temat postu:


berdi napisał:
Witam Wszystkich. Chciałabym przenieśc swoje forum z fora.pl na swój prywatny serwer. Nie znam się na tym zupełnie, czy ktoś mógłby dla mnie zrobic to wszystko za opłatą? Szczegóły na pw. Z góry dzięki!


Chcesz przenieść forum - to czytaj uważnie.

Z uwagi na danie możliwości wyboru (moje osobiste zdanie) nie usuwam tematu.

Z drugiej strony to forum istnieje dla osób, które chciały i nadal chcą korzystać z usług tego serwisu, dlatego...

...ZAMYKAM


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin