Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Problem związany z liczbą wyświetleń

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Błędy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid2
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 52
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto 19:35, 18 Lip 2006    Temat postu: Problem związany z liczbą wyświetleń

Dlaczego liczba wyświetleń np. zamiast 1 pokazuje mi 3 oglądajacych, lub jeśli widziało razem to 5 osób wyświetla 15 ogladanych chociaż wiem, że to niemożliwe. Proszę o odpowiedź.
moje forum: www.oczkowodneikolejki.fora.pl


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
maat
Członek mafii postowej
Członek mafii postowej



Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 291
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:38, 18 Lip 2006    Temat postu:

nie ma sie czym martwic, to sa tylko bledy przy odswiezaniu (najczesciej) i wyswietlaniu. poza tym to zdarza sie raczej rzadko, wiec...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dawid2
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 52
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Śro 8:43, 19 Lip 2006    Temat postu:

Rozumiem! Też tak myślałem, że to powód programu Forum, ale czy tego w jakiś sposób nie mogę zmienić, bo mnie to strasznie denerwuje!? Rolling Eyes

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MarYO
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:53, 11 Wrz 2007    Temat postu:

Dołączam się do tematu. Kilka dni temu założyłem tutaj forum i już drugiego dnia użytkowania rzucił mi się w oczy ten błąd. Tak tak, to błąd na forum, a nie problem z przeglądarkami. Sprawdziłem doliczanie wyświetleń najpierw logując się na konto za pomocą Firefoxa i wczytując ten sam temat dwa razy. Ilość wyświetleń tematu wzrosła z 15 do 21. Po wylogowaniu się ponownie zalogowałem się, jednakże tym razem użyłem Internet Explorera. Temat wczytany kolejne dwa razy - i już mam 27 wyświetleń (wg zapewnień pana admina licznik jest odświeżany co trzy wyświetlenia). Czy w takim razie nie powinienem ujrzeć liczby 18 lub 21?. Dodam, że przez cały ten okres sprawdzania licznika byłem jedyną osobą obecną na forum.


po_lak napisał:
W celu redukcji obciążenia serwer dodaje +3 wyświetlenia dopiero za trzecim wejściem do tematu. Dzięki temu liczba wyświetleń się zgadza a serwer aktualizuje liczbe wyświetleń tematu trzy razy rzadziej.


Może i pomysł na odciążenie serwera jest dobry, jednak coś jest skopane w kodzie i chyba nikt nie wie, jak to naprawić/poprawić. Pozostaje skomentować to tak: "Żałosne" -.-

Na miejscu pana admina powróciłbym do zwykłego naliczania wyświetleń - "po jednym" albo poprawiłbym ten kod, jeżeli już koniecznie serwer musi być odciążony.


maat napisał:
nie ma sie czym martwic, to sa tylko bledy przy odswiezaniu (najczesciej) i wyswietlaniu. poza tym to zdarza sie raczej rzadko, wiec...


Niestety nie masz racji, a jeśli ją masz, to może podaj, jakiej przeglądarki używasz, że licznik działa Tobie prawidłowo - Netscape? Razz

Proszę o komentarz pana admina w tej sprawie - jakiś sensowny komentarz, a nie baje.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
~zychu
Mistrz
Mistrz



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 4157
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 42 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 18:25, 11 Wrz 2007    Temat postu:

Opcja szukaj -> http://www.forum.fora.pl/licznik-postow-w-watkach-t30045.html

nic niczemu nie grozi ;]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MarYO
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:11, 11 Wrz 2007    Temat postu:


~zychu napisał:
Opcja szukaj (...)

nic niczemu nie grozi ;]


Gdybyś troszkę pomyślał, zanim zwracasz komuś uwagę, to zauważyłbyś, że wkleiłem dwie wypowiedzi z różnych tematów dotyczących tego problemu. Jak na ironię, te tematy znalazłem dzięki opcji Szukaj. Poza tym przedstawiony przez Ciebie temat nie wnosi nic nowego. Błąd jest w kodzie na forum. Czy wczytanie tematu i wyjście z niego po kilku sekundach można uważać za dłuższe siedzenie w nim? Szczerze wątpię.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Błędy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin