Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Kolory rang

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Błędy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
veriki
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:33, 19 Lut 2015    Temat postu: Kolory rang

Od pewnego czasu na moim forum występuje problem z rangami. Tworzę nową rangę, wpisuję nazwę oraz wybieram kolor, zapisuję. Wybieram użytkownika, któremu przypisuje daną rangę i wtedy pojawia się problem, gdyż wybrany przeze mnie kolor się nie ustawia, a użytkownik, prócz tytułu danej ranki pod zdjęciem, wygląda zupełnie jakby rangi tej nie posiadał. Kiedy wchodzę z powrotem do panelu i sprawdzam rangę, to w polu kolor jest kreska, a nie kod który wpisałam, to samo dzieje się, gdy wybieram wartości składowych kolorów R, G, B. Dzieje się tak od pewnego czasu, a ja niestety nie mam pojęcia, co z tym zrobić.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:49, 19 Lut 2015    Temat postu: Re: Kolory rang


veriki napisał:
Od pewnego czasu na moim forum występuje problem z rangami. Tworzę nową rangę, wpisuję nazwę oraz wybieram kolor, zapisuję. Wybieram użytkownika, któremu przypisuje daną rangę i wtedy pojawia się problem, gdyż wybrany przeze mnie kolor się nie ustawia, a użytkownik, prócz tytułu danej ranki pod zdjęciem, wygląda zupełnie jakby rangi tej nie posiadał. Kiedy wchodzę z powrotem do panelu i sprawdzam rangę, to w polu kolor jest kreska, a nie kod który wpisałam, to samo dzieje się, gdy wybieram wartości składowych kolorów R, G, B. Dzieje się tak od pewnego czasu, a ja niestety nie mam pojęcia, co z tym zrobić.

Nie wiem w jaki sposób zapisujesz wybrany kolor.
Powinien mieć postać taką, np.: #3300CC
Oczywiście to kolor przykładowy, wybierasz go z PA>Użytkownicy>Paleta Rang (jest na samym dole)
A dla danego użytkownika ustawiasz to tak
PA>Użytkownicy>Edycja
i tu wszystko sobie ustawiasz:
Nazwę rangi, czy jest rangą specjalną czy nie, ilość postów portrzebnych do jej osiągnięcia okieneczku przed którym jest znaczek # wpisujesz wartość dla koloru jaki wybrałaś (np. 3300CC , poniżej wpisujesz adres pod jakim znajduje się obrazek rangi (typu [link widoczny dla zalogowanych] ... adres obrazka zahostingowanego) >>klikasz Wyślij
Kolorów w zapisie R, G, B raczej się nie używa ponieważ często nie są prawidłowo czytane, różne przeglądarki czytają je w różny sposób. Trzeba korzystać z tzw. Palety bezpiecznej, którą masz w Palecie rang i z poleconego zapisu.

Wtedy po wejściu w PA>Użytkownicy> zobaczysz już ustawione wszystko dla danej rangi.
Potem wchodzisz w PA>Użytkownicy>Zezwolenia >Wybierz użytkownika>otwiera się Kontrola Zezwoleń Użytkowników >określasz czym jest dany user na jakim forum>>Wyślij


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
veriki
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:16, 19 Lut 2015    Temat postu:

No i robię dokładnie tak, jak mówisz. Rangi, które zrobiłam jakiś czas temu działają idealnie, a teraz, kiedy robię nową, kolor sam się kasuje. A jak mówiłam, wpisuję dokładnie tak, jak podajesz Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkw
Administrator
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1341
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 6:58, 20 Lut 2015    Temat postu:

Dziwne! Sprawdziłam na swoim forum testowym, bo myślałam że może fora.pl coś pozmieniały - kolor przestawił się tak jak go zmieniłam.
Wyjścia nie ma, musisz popełniać jakiś mimowolny błąd sama o tym nie wiedząc.
Musisz COŚ robić nie tak jak trzeba. Może w pole koloru wpisujesz jeszcze raz krzyżyk? Wtedy zobaczysz właśnie kreskę a nie zapis koloru. Ma być wpisany sam zapis w postaci "szóstki" heksadecymalnej. Albo "kolor jakiego nie ma" - np. iiiiii. Wtedy też bedzie kreska.
Cyframi systemu szesnastkowego są znaki od 0-9 i od A-F.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
veriki
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:11, 20 Lut 2015    Temat postu:

Nie wiem, jakim cudem, ale teraz działa. Wszystko robiłam dobrze, bez krzyżyka, kod w postaci heksadecymalnej. Kolor jest, bo kopiowałam go z innej rangi. Teraz to już mniejsza. Grunt, że działa i ogromne dzięki za pomoc Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Błędy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin