Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Błąd z powiększaniem podpisów
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Błędy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamulec
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 61
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 22:28, 12 Paź 2008    Temat postu: Błąd z powiększaniem podpisów

Od kilku dni obserwuję, iż na moim forum (http://dndforumrpg.fora.pl) losowe podpisy zostają powiększone. Np. wchodzę do tematu, widzę powiększony podpis. Sprawdzam, czy dany użytkownik ma użyte "size" w podpisie. Nie ma. Wracam, patrzę, a teraz mój podpis jest powiększony. Itd. Nieraz problem dotyczy kilku podpisów naraz i trudno powiedzieć, że jest to niedostrzegalny błąd. Trochę denerwuje, jeżeli objętościowo podpis zajmuje więcej, niż post i to wbrew intencji użytkownika.

Notabene: Licznik postów ciągle potrafi zmieniac wartość co odświerzanie, choć realna liczba postów nie ulega zmianie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 8:54, 13 Paź 2008    Temat postu:

Powiększenie podpisów może następować w wyniku przetwarzania kodu HTML "w locie" - może to wynikać ze specyfiki silników przeglądarek webowych. Sprawdź czy na różnych przeglądarkach zauważyłeś te same problemy.

Może to też wynikać ze stosowania kodu HTML i złego zamykania tagów.

Poza tym, jeśli obserwujesz jakieś zmiany wizualne - to IMHO warto by było przedstawić jakieś screeny. Jeśli to się dzieje zawsze - podaj linki do strony gdzie faktycznie jest opisany przez Ciebie problem i nie występuje on w sposób losowy - bo możliwe, że ktoś inny nie zauważy różnicy.

Co do liczników - rozumiem, że zgłaszałeś już to - tylko pamiętaj, że nikt nie ma obowiązku pamiętać o co chodziło - więc pisz dokładnie, a nie tak, żeby ktoś musiał się zastanawiać. Im mniej dokładnie piszesz, tym większa szansa, że ktoś ten problem oleje


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kamulec
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 61
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 17:20, 22 Paź 2008    Temat postu:


Cytat:
Sprawdź czy na różnych przeglądarkach zauważyłeś te same problemy.
Błąd zaobserwowałem na kilku niezależnych komputerach odnośnie podpisów w których nie było niczego, poza zwykłym, nieformatowanym tekstem w przeglądarkach: IE, FF, Opera.

Forum: http://dndforumrpg.fora.pl Błąd występuje bardzo często, może i w 50% przypadków, acz akurat przez ostatnią godzinę nie zaobserwowałem, nie mogę więc akurat przestawić ilustracji.

Licznik: Widziałem już takie adnotacje przy innych postach na tym forum. Sprawa wygląda prosto. Wchodzę, wyświetla, załóżmy, 11662 postów. Odświeżam i wyświetla 11665. Czytam coś na forum, przechodzę na stronę główną, odświeżam, na forum nic nie ubyło, nic nie doszło, ale znowu jest 11662.
Czyli ewidentnie licznik nie działa poprawnie. Osobiście zaobserwowałem, że "myli się" o 3.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 0:03, 23 Paź 2008    Temat postu:


Kamulec napisał:

Cytat:
Sprawdź czy na różnych przeglądarkach zauważyłeś te same problemy.
Błąd zaobserwowałem na kilku niezależnych komputerach odnośnie podpisów w których nie było niczego, poza zwykłym, nieformatowanym tekstem w przeglądarkach: IE, FF, Opera.

Forum: http://dndforumrpg.fora.pl Błąd występuje bardzo często, może i w 50% przypadków, acz akurat przez ostatnią godzinę nie zaobserwowałem, nie mogę więc akurat przestawić ilustracji.


Podaj linki do konkretnych lokalizacji, w których podpisy według Ciebie się powiększają.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kamulec
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 61
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 18:01, 23 Paź 2008    Temat postu:

Wszystkie tematy na forum. Błąd wystepuje losowo. Dotyczy losowych podpisów. W danym odświerzeniu może być powiększona tylko część podpisów danego użytkownika, często ni jeden, nieraz wszystkie. Nie ma zaobserwowałem jakichkolwiek prawidłowości. Błąd występuje we wszystkich tematach (nie cały czas, nie jest związany z konkretnymi).

Np. http://www.dndforumrpg.fora.pl/wlasne-klasy,6/jedyny-istniejacy-3-5,1256.html


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 18:14, 23 Paź 2008    Temat postu:


Kamulec napisał:
Wszystkie tematy na forum. Błąd wystepuje losowo. Dotyczy losowych podpisów. W danym odświerzeniu może być powiększona tylko część podpisów danego użytkownika, często ni jeden, nieraz wszystkie. Nie ma zaobserwowałem jakichkolwiek prawidłowości. Błąd występuje we wszystkich tematach (nie cały czas, nie jest związany z konkretnymi).

Np. http://www.dndforumrpg.fora.pl/wlasne-klasy,6/jedyny-istniejacy-3-5,1256.html


Nie zauważam, żeby działo się coś nie tak.

Nie dajesz screenów - nikt Ci w ciemno nie pomoże ExclamationExclamationExclamation

Napisz jeszcze:
1. czy masz ustawiony HTML w postach.
2. czy jesteś pewien, że strona załadowała się do końca lub też strona długo się ładowała i przestała w pewnym momencie.
3. czy jesteś pewien, że ktoś w podpisie nie ma błędnego kodu BBcode/HTML?

Opisz problem dokładnie - tyle ile zauważysz - Tobie powinno na tym zależeć.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez kamilk dnia Czw 18:15, 23 Paź 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kamulec
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 61
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 17:21, 24 Paź 2008    Temat postu:

Dokładniej: Musiałbym jeszcze napisać przyczynę i jak to naprawić Smile Dokładniej się nie da. Odnośnie pytań 3 x TAK przy czym problem występuje też w tematach, gdzie HTML nie był wykorzystywany oraz gdy wchodzę jako gość (a wtedy ma się wyłączony HTML).

Notabene: Powiększony w wyniku błędu podpis wygląda tak, jak np. w tabeli HTML (powiększony, wąski)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Kamulec dnia Pią 17:25, 24 Paź 2008, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 17:31, 24 Paź 2008    Temat postu:

Ty nie rozumiesz. Musisz pokazać jak to wygląda. Jak Ci się to wyświetli zrób screena i pokaż go tutaj by wiedzieli o co chodzi. Samo opisanie problemu który występuje tylko u Ciebie jest mało pomocne.

Nikt wcześniej tego nie zgłaszał i nikt inny tego błędu nie widział. Dlatego powinieneś tu "udokumentować" bardziej. Bez tego pozostaniesz z problemem sam.

Może być to przyczyna np. łączenia się przez proxy lub niedoładowanie strony do końca w przeglądarce. Być może jakieś ustawienia firewala lub przeglądarki powodują ten problem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kamulec
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 61
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 12:38, 26 Paź 2008    Temat postu:


Cytat:
Może być to przyczyna np. łączenia się przez proxy lub niedoładowanie strony do końca w przeglądarce. Być może jakieś ustawienia firewala lub przeglądarki powodują ten problem.

Problem wystepuje na 4 komputerach, znajdujących się w 3 różnych sieciach. To nie jest kwestia ustawień.

Notabene: Na tym forum też obserwuję ten błąd.

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 13:00, 26 Paź 2008    Temat postu:

Teraz widzę o co chodzi.

Problem mam na Operze. Na IE nie ma powiększonych napisów.

Trochę dziwne bo nie spotkałem się z tym wcześniej. Nie edytowałeś nigdzie stylu?? Szczególnie Rozmiar Czcionki??

Często IE nie widzi zmian, a Opera i Firefox tak. Jest tak np. z niektórymi favicon-ami


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kamulec
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 61
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 16:18, 26 Paź 2008    Temat postu:

A mi, jak pisałem, na wszystkich przeglądarkach.

Nie modyfikowałem stylu, zresztą, też jak pisałem, na forum.fora.pl też widzę ten błąd, naet pisząc ten post.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 18:08, 26 Paź 2008    Temat postu:


Kamulec napisał:
A mi, jak pisałem, na wszystkich przeglądarkach.


Mi się wydaje, że blefujesz Chcesz, żeby coś zostało naprawione, za wszelką cenę - to i naciągasz prawdę

Z tego co zauważyłem problem jest w Operze 9.60.

I występuje on w przypadku, gdy jest cytowany tekst - np. tak jak w tym poście.

Moim zdaniem trzeba czekać na poprawkę ze strony Opera Software, a nie GG S.A. Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez kamilk dnia Nie 18:09, 26 Paź 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dr.Kidler
Administrator
Administrator



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 78 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 18:49, 26 Paź 2008    Temat postu:


kamilk napisał:
Z tego co zauważyłem problem jest w Operze 9.60.

I występuje on w przypadku, gdy jest cytowany tekst - np. tak jak w tym poście.
Faktycznie. Mam Opere 9.61 Musieli coś namieszać ostatnio. Z tego co sprawdziłem to nie jest to na wszystkich stylach. Powiększone podpisy są i w tym temacie.

Kamulec jak chcesz by to naprawili to pisz na forum [link widoczny dla zalogowanych] Tam jest oficjalne polskie forum Opery. Powinni zgłosić błąd i przy kolejnych wersjach będzie OK. O ile napiszesz im o tym problemie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kamulec
Amator postów
Amator postów



Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 61
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 22:42, 26 Paź 2008    Temat postu:

1. Opera w Polsce jest popularna, szczególnie wśród młodszych osób (a te są, z tego co widzę, głównymi odbiorcami fora.pl)
2. Widziałem ten błąd u siebie (na Operze), u ojca (IE) na komputerze w bibliotece szkolnej (FF) i w sali od infy (IE).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamilk
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 1316
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 61 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 0:25, 27 Paź 2008    Temat postu:


Kamulec napisał:
1. Opera w Polsce jest popularna, szczególnie wśród młodszych osób (a te są, z tego co widzę, głównymi odbiorcami fora.pl)
2. Widziałem ten błąd u siebie (na Operze), u ojca (IE) na komputerze w bibliotece szkolnej (FF) i w sali od infy (IE).


Ad. 1. Jeśli błąd jest w przeglądarce - wcześniej czy później producent będzie musiał go poprawić. Łatwiej poprawić jeden program niż wymagać, aby witryny były pisane specjalnie pod jedną przeglądarkę - kod powinien być uniwersalny i prawidłowo rozpoznawalny przez wszystkie przeglądarki (jak jest w praktyce - to powiem, że bywa różnie - niektórzy programiści twierdzą, że "najboleśniej" koduje się pod IE, ale są różne zdania).

Ad. 2. Jeśli tak jest faktycznie, że nie tylko w Operze jest ten błąd - to poproszę o screeny. Z tego co zauważyłem błąd występuje jedynie w Operze i podejrzewam, że nie tylko na forach z fora.pl - bo jest to po prostu błędne odwzorowanie kodu HTML.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Błędy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin