Forum www.forum.fora.pl Strona Główna

www.forum.fora.pl
Nieoficjalne forum pomocy serwisu fora.pl
 

Ustawienia zezwoleń forów: 'Widoczny' i 'Czytanie'

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fiddler
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Legnica

PostWysłany: Pon 1:01, 08 Sty 2007    Temat postu: Ustawienia zezwoleń forów: 'Widoczny' i 'Czytanie'

Przegrzebałem chyba całe forum.fora.pl i nie znalazłem konkretnego rozwiązania. Jeśli problem już gdzieś się pojawił i był opisywany - sorki za spam i proszę o link.

Ale wracając do tematu...
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić i opisać dokładnie zastosowanie ustawień zezwoleń forów: Widoczny i Czytanie?
Pytam bo byc może ja źle rozumiem ich przeznaczenie... lub nie działa to tak jak powinno...

Nieudaną próbę ustawienia mojego forum opisałem tu:
http://www.forum.fora.pl/viewtopic.php?p=150670#150670

Z góry dzięki za pomoc!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Freebies
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Pon 1:07, 08 Sty 2007    Temat postu: Re: Ustawienia zezwoleń forów: 'Widoczny' i 'Czytanie'


fiddler napisał:
Przegrzebałem chyba całe forum.fora.pl i nie znalazłem konkretnego rozwiązania. Jeśli problem już gdzieś się pojawił i był opisywany - sorki za spam i proszę o link.

Ale wracając do tematu...
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić i opisać dokładnie zastosowanie ustawień zezwoleń forów: Widoczny i Czytanie?
Pytam bo byc może ja źle rozumiem ich przeznaczenie... lub nie działa to tak jak powinno...

Nieudaną próbę ustawienia mojego forum opisałem tu:
http://www.forum.fora.pl/viewtopic.php?p=150670#150670

Z góry dzięki za pomoc!


Juz chyba odpowiedzialem na twoje pytanie


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Eisenhower_
Prawa ręka mafii
Prawa ręka mafii



Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 305
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 1:22, 08 Sty 2007    Temat postu:

Widoczny - jesli ustawisz tam "Wszyscy", forum bedzie widoczne dla wszystkich uzytkowników, tych niezalogowanych obecnie takze, po zaznaczeniu "Zarejestr." dzial widoczny bedzie tylko dla zalogowanych obecnie na forum, po zaznaczeniu "Prywatne" bedziesz mogl sobie wybrac uzytkownikow dla ktorych widoczny bedzie dzial, po zaznaczeniu "Moderat." dzial widoczny bedzie tylko dla moderatorow i adminow, a przy "Admin." tylko dla administratorow. Podobnie rzecz ma sie z Czytaniem, tyle ze roznica miedzy "widocznym" a "czytaniem" jest taka, ze opcja widoczny udostepnia widzenie samego dzialu a czytanie umozliwia wejscie do niego.
Nawiazujac do tego co napisales w tamtym temacie do ktorego podales link, to musisz sie zdecydowac, czy chcesz zeby dzial widzieli tylko admini i moderatorzy czy wszyscy. Bo jak masz zaznaczone Widoczny: Moderatorzy to zwykly uzytkownik nie bedzie mogl wejsc, wiec jesli chcesz zeby uzytkownikom nie pojawial sie taki komunikat musisz ustawic: Widoczny: Wszyscy, Czytanie: Wszyscy. Bo tak jak masz ustawione obecnie istnieje sprzecznosc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
fiddler
Taki se gostek
Taki se gostek



Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Legnica

PostWysłany: Pon 3:02, 08 Sty 2007    Temat postu:

Dziękuję pięknie.

Więc:
Nie ma 'czytania' bez 'widocznego', ale może być 'widoczne' bez 'czytania'.

Strasznie to zamotane.
I mała pułapka "logiczna" tu występuje, ponieważ "nie ma czytania bez widocznego" odnosi sie do przeglądania postów, a "może być widoczne bez czytania" określa widoczność na stronie głównej Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.forum.fora.pl Strona Główna -> Pomoc i pytania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin